2002 yılında İnşaat sektöründe proje yönetimi ve Alüminyum, PVC pencere uygulamalarına yönelik bölgesel ihtiyaçları karşılamak amacıyla, Antalya merkezli olarak “Özen Pen” adıyla kurulmuştur.

Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü idari ve mali birikimi ile bölgesinde öncü firmalardan biri olmayı başarmış ve ana bayilik alarak Akdeniz Bölgesinde bayilik organizasyonun yapılanması ve gelişmesini sağlamıştır.

Üstlendiği taahhütleri zamanında ve beklenen kalite seviyelerinin üzerinde tamamlayarak sektöründe ciddi bir saygınlığa ulaşmış olan Özen Pen firması, büyüyen yapısını kurumsallaşma yolunda adımlar atarak geliştirmiştir. 2015 yılından itibaren kurum adını “Şallıoğulları” olarak sürdürmeye karar vererek gelişen organizasyonu için güçlü ilişkiler ve yeni projeler üretmeye devam etmiştir. Kurumsallaşma yolunda başlattığı hamlelerine bugünkü konumuna gelmesinde, personelinin deneyim ve profesyonelliği ile yönetim kadrosunun geliştirmiş olduğu strateji ve organizasyonel başarısı etkili olmuştur.

İlk günkü heyecan ve odaklanma ile deneyim birikimini harmanlayan Şallıoğulları kaliteden taviz vermeden gelişme sürecine devam edecek ve memnun müşterileri ile oluşturduğu iş ailesine hizmet vermeye devam edecektir.